Lampy stojące nowoczesne

   
<– Wróć
   
W naszym zwykle ponurym klimacie oświetlenie domu ma funkcję praktyczną, dekoracyjną oraz potrafi wprowadzić w przyjemny nastrój relaksu. Warto rozważyć montaż różnych form oświetlenia, zwłaszcza w wielofunkcyjnych pomieszczeniach i na dużych przestrzeniach. Lampy stojące mają ogromną zaletę: nie trzeba planować ich montażu przed wykończeniem wnętrza. Można je dokupić w każdej chwili, by doświetlić obszar jadalni, sofę wypoczynkową, fotel do czytania książki albo miejsce zabaw dziecka. W Altavola Design stojące lampy do sypialni czy salonu to przede wszystkim wyjątkowo efektowne dodatki wnętrzarskie wykonane w technologii, która pozwala oszczędzić prąd i chroni środowisko.

Jak wyeksponować stojące lampy?

Lampa stojąca wyposażona jest w długą, stabilną podstawę, dzięki czemu można ją przenosić i ustawiać w tych miejscach, w których niezbędne jest dodatkowe źródło światła. Polecamy lampy stojące do salonu, wyglądające przepięknie w pobliżu sofy albo fotela. Lampy stojące do sypialni można wyeksponować przy łóżku, w którym chcemy czytać czasopisma albo książki w długie jesienne wieczory. Za pomocą lampy stojącej podłogowej stworzysz romantyczny kącik wypoczynkowy, doświetlisz miejsca, do których nie docierają promienie z lamp sufitowych albo ściennych. Możesz zdecydować się na model klasyczny albo nowoczesny, taki, który najlepiej pasuje do wystroju wnętrza i Twoich osobistych preferencji. Lampa stojąca do salonu i sypialni może być wykonana ze szkła, metalu albo odpornego na uderzenia i zmiany temperatur tworzywa. Te ostatnie mogą pełnić nawet funkcję lampy stojącej do ogrodu, jednak warto sprawdzić, czy jest nie jest ona wrażliwa na zmienne warunki atmosferyczne.

Dodatkowe funkcje lamp stojących do salonu

Zwróć uwagę na dodatkowe funkcje lampy stojącej. Może mieć ona regulowany kąt nachylenia klosza, możliwość regulacji natężenia światła, może być energooszczędna za sprawą technologii Led. Led to rozwiązanie, które pozwala producentom lamp stojących do sypialni i salonów na tworzenie ekologicznych i ekonomicznych źródeł światła. Lampa stojąca Led nie wymaga wymiany żarówki, nie nagrzewa się i nie promieniuje ciepłem, nie pobiera dużych ilości prądu. Może świecić godzinami, a nie zauważysz wzrostu rachunków za energię.